Načítám Akce

« Všechny Akce

Setkání: Večer sokolských světel – Památný den SOKOLSTVA v Čáslavi

8. října | 17:30 - 18:30

T. J. Sokol Čáslav zve všechny členy i příznivce z řad veřejnosti 8. 10. na vzpomínkovou akci s lampionovou procházkou a vypouštěním lodiček se svíčkami na hladinu Podměstského rybníka.

Sraz je v 17:30 u kašny na náměstí, procházka s lampiony k rybníku. Nebo v 18:00 na molu u Podměstského rybníka, vypouštění lodiček po rybníce

Přineste si s sebou doma vyrobené lampiony a lodičky se svíčkami. Lodičku vyrobte, prosím, z přírodního materiálu (kůry, skořápky z ořechu nebo do špičky seříznutého prkénka) a připevněte svíčku. Lodičku je nutno doma vyzkoušet, aby se ve vodě hned nepřevrátila. Můžete ozdobit sokolskou vlaječkou.

ℹ Přijďte si spolu s námi připomenout všechny sokolské oběti v boji za svobodu. Budeme společně vypouštět sokolská světla, abychom nezapomněli, že samostatnost, svoboda a demokracie nejsou samozřejmé a že pro jejich dosažení je občas nutné přinést nejvyšší oběti.

Dne 8. 10. 1941 bylo gestapem pozatýkáno více než 1500 sokolů, většina se již domů nevrátila. Sokolové byli nejlépe organizovanou odbojovou skupinou v protektorátu, a proto se jich Heydrich oprávněně bál. Tento den si Sokol připomíná jako Památný den sokolstva a v letošním roce je to prvně i významný den ČR.

Podrobnosti

Datum:
8. října
Čas:
17:30 - 18:30
Rubrika Akce:

Místo konání

nám. J. Žižky z Trocnova | Podměstský rybník | 286 01 Čáslav | Středočeský kraj | Česko

Pořadatel

Sokol Čáslav